vsro

Silah a skill eklemek

NaXSobi

Member
Moderator
Sroloob
8 Nis 2020
77
47
18
Herkese Merhaba.

vSro oyunlarında gayet güzel bir sistem olacağını düşündüğüm için arkadaşlarımıza böyle bir sistem sunuyorum.

Yapımı oldukça basit ama dikkatli okumalısınız.

Önce vermiş olduğum bu link'ten gerekli SQL prosüdürleri ve RefSkill kodlarını indirelim. TIKLA

İndirdiğimiz dosyaların içerisinden _WeaponSkills.SQL dosyasını açalım. Sonra baştaki USE SRO_VT_SUBSTRING olan yeri SRO_VT_LOG olarak güncelliyelim ve F5 yaparak Prosüdürümüzü oluşturalım.

Ardından AddLogItem txt'ini açalım ve SRO_VT_LOG veritabanıza girip AddLogItem prosüdürde en alt kısıma ekliyelip F5 yapalım.

Sonra SRO_VT_SHARD veritabanımızdan dbo._RefSkill tablosunu bulalım ve açalım. _WeaponSkills.TXT dosyasını açıp tabloya geçirelim. Dikkat edelim ID çakışmasını yapmayın. Eklediğimi kodları Media.pk2 deki skilldata35000enc.txt dosyamıza geçirelim ve Patch atalım. İşlem tamamdır.


Çalıştığına dair resimler. ZenSro.NOT: Hangi silahlara skill vericek iseniz _WeaponSkills Prosüdürüne girip @refItemID ile belirtilen kısımlardaki ID'leri _RefObjCommon'dan buldukları silahların ID'leri ile değiştirdiğiniz taktirde istediğiniz silahlara Skill vermiş olucaksınız.
Sistemin çalışma mantığını değiştirebilirsiniz. Ör: @Operation = 32 NPC'den satın alma. 41 yaparak TP olunca aktif edebilir.
Dilersenizde @refItemID = xxx Herhangi bir Scroll ekleyip ID'sini girip Scroll üzerinede sistem yapabilirsiniz. Herşey size kalmış.
 
Üst