vsro

STR Unique Eklemek

NaXSobi

Member
Moderator
Sroloob
8 Nis 2020
77
47
18
Merhabalar,
Arkadaşlar bugün size Str ve İnt unique nasıl eklenir onu göstereceğim. Birçok yerde araştırdım fakat detaylı bir şekilde anlatan bulamadım ve size anlatmak istedim.
Öncelikle Db ve Client yedeğimizi alıp işlemlere başlıyoruz.
Yeni bir query açıp hangi uniquenin strsini ya da intini eklemek istiyorsanız adını yazıp şu kodu okutuyoruz;
Ben örnek olarak Tiger Girl'ü STR yapacağım.
Kod:
USE SRO_VT_SHARD
SELECT
M1.Service,
M1.ID,
M1.CodeName128
FROM _RefObjCommon AS M1 WHERE M1.CodeName128 LIKE '%TIGERWOMAN%'

2160


Tiger Girl ID'miz 1954'müş. Bu kod ile kolaylıkla aradığımız uniq ya da mob idsini _RefObjCommon'da bulabiliriz.
Ardından SRO_VT_SHARD -> Tables -> _RefObjCommon'a giriyoruz ve 1954. satırı kopyalayıp en alt satıra yapıştırıyoruz.

Kopyaladığımız satıra gelip CodeName128'deki,
MOB_CH_TIGERWOMAN'ı -> MOB_CH_TIGERWOMAN_STR
NameStrID128
'deki
SN_MOB_CH_TIGERWOMAN'ı -> SN_MOB_CH_TIGERWOMAN_STR olarak değiştiriyoruz.


2161Satırın en sonuna gelip linkini kopyalayıp _RefObjChar'da buluyoruz. TG'nin _RefObjChar linki "48"

Bulduğumuz _RefObjChar linki ID'sini en alt satıra yapıştırıyoruz. En alt satıra kopyaladığımızda 48 olan Link ID'yi Execute yaptığınızda değiştiğini görüyoruz..

En alt satıra kopyaladıktan sonra seçili olan satırı sağa doğru kaydırıyoruz ve PD - MD olan sütunu buluyoruz. PD = Physical Deffence, MD = Magical Deffence. STR yapacağımız için Mag Deff'i 9999 yapıyoruz ki int çarlar vuramasın. Bu değeri artırırsanız hata alabilirsiniz. 9999 yapmanız uygundur.

Değişen Id'yi _RefObjCommon'da en alt satıra kopyaladığımız yerdeki link ile yani 48 ile değiştiriyoruz. 48 ID'sini kopyaladığımızda yeni gelen Id'yi _RefObjCommon'da değiştirmezsek Overlap hatası alabiliriz.


2162


Tablolardaki işimiz bitti. Şimdi bunları oyunumuza geçirmek için characterdataxxx'e ve textdata_object'e en alt satıra kopyalamamız gerekiyor.
Pk2 Çıkarıcı ile Textdatalarımızı çıkarıyoruz. (Pk2 çıkarıcı ile media.pk2yi seçip server_dep -> silkroad->textdata bu klasörü çıkarıyoruz.)
Characterdata_45000' giriyoruz ve _RefObjCommon'daki en alt satırı kopyalayıp Characterdata_45000'deki en alt satıra yapıştırıyoruz. Yapıştırdıktan sonra bir tab boşluk bırakıp _RefObjChar'daki en alt satırı kopyalayıp yapıştır diyoruz. Kaydet diyip çıkıyoruz.


2163Ardından textdata_object'e girip _RefObjCommon'daki en alt satırda NameStrID128 i kopyalayıp aşağıdaki gibi düzenleyip yapıştırıyoruz.

Kod:
1 SN_MOB_CH_TIGERWOMAN_STR Tiger Girl [STR]
Arada 8 tab boşluğu olması gerekmektedir. Aksi taktirde oyununuzda unique çıktığında, kestiğinizde ve gm konsolunda [] bu şekilde gözükecektir.

Evet mediadaki işimizde bitti şimdi patch atıp oyununuza girip Tiger Girl Str'yi gm konsolunuzdan çıkartıp test edebilirsiniz.


2164
NOT: Unique yi ekledikten sonra uniq yerin altında görünüyorsa
skilleffect.txt 'de CTRL+F ile TIGERWOMAN ya da hangi uniqueyi ekliyorsanız aratıp bulun aynı satırı kopyalayıp altına yapıştırın ve en baştaki kodu _STR ya da ne olarak eklediyseniz o şekilde değiştirip patch attırın sorun düzelecektir.

Kod:

MOB_CH_TIGERWOMAN_STR MOB_TIGERWOMAN 2.8 none res\mob\china\bluetiger.bsr none none none 0,15,-30 hit_2_redblood none 0 0
 
Üst